Grand Prix CSIO, Budapeszt, Węgry
Grand Prix Łobez
Mistrzostwa Europy, Münchwilen, Szwajcaria
Srebrny Medal, Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Seniorów, Rybnik
Grand Prix, Puchar Arleta, Ochaby
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców, Ochaby
Srebrny Medal, Mistrzostwa Polski Południowej Seniorów, Ochaby
Grand Prix CSI, Wiennerneustad, Austria
Grand Prix CSIO, Hamburg, Niemcy
Srebrny Medal, Mistrzostwa Polski Juniorów, Warszawa
CSIO, Poznań
Mistrzostwa Europy Juniorów, Lizbona, Portugalia
Grand Prix, Kraków
Grand Prix CSI, Łobez
Puchar Narodów, Czerniachowsk, Rosja
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów, Ochaby
Srebrny Medal, Mistrzostwa Polski Juniorów, Zbrosławice
Złoty medal, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Zbrosławice
Grand Prix, Węglowice
Srebrny Medal, Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii, Racot
Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii, Jeziorki
Złoty Medal, Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Seniorów, Chwałowice
Grand Prix Hanna
Srebrny Medal, Akademickie Mistrzostwa Polski Akademickie, Wrocław
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii, Racot
Grand Prix, Bielin
Grand Prix, Tubądzin
Grand Prix, Gdynia
Srebrny Medal, Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców, Niepołomice
Konkurs finałowy Mistrzostw Polski Seniorów, Warszawa
Brązowy Medal, Mistrzostwa Polski Seniorów, Warszawa
Grand Prix, Zbrosławice
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Południowej, Ochaby
Grand Prix, Puchar Arleta, Ochaby
Złoty Medal, Puchar Polski Młodych Jeźdźców, Wolica
Grand Prix, Grundig Cup, Kalisz
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców, Rybnik
Złoty Medal, Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych, Żywiec
Puchar Narodów, Bukareszt, Rumunia
Pomysł, aby studiować weterynarię pojawił się jakby naturalnie, jako konsekwencja owocnej kariery sportowej, dlatego w 1999 roku Wiktor Rozpędek zdał egzaminy wstępne i został przyjęty na Wydział Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Studia weterynaryjne okazały się doskonałym wyborem, a systematyczna nauka i zaangażowanie zostały niejednokrotnie docenione przez wykładowców. Podczas studiów za wybitne wyniki w nauce, aktywną działalność w Studenckim Kole Naukowym Medyków Weterynaryjnych, a także doskonałe wyniki sportowe został czterokrotnie nagrodzony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem, otrzymując dyplom dla najlepszego studenta rocznika 1999 r. - 2005 r. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu lekarza weterynarii, został przyjęty na studia doktoranckie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które ukończył w 2009 r . W wieku 29 lat obronił doktorat i uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W marcu 2014 roku ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z chorób koni, zdał egzamin specjalizacyjny i uzyskał tytuł Specjalisty Chorób Koni. W 2015 roku po odbyciu stażu uzyskał licencję lekarza weterynarii zawodów jeździeckich PZJ. We wrześniu 2019 zdał egzamin kończący 3 letni okres studiów specjalizacyjnych z chirurgii weterynaryjnej. Aktualnie prowadzi praktykę weterynaryjną w swojej stadninie koni w Siedlcu k/Trzebnicy, gdzie pod stałą opieką ma około 40 koni.
Karierę szkoleniowca rozpoczął w 1998 roku od ukończenia kursu rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo. W 2002 roku ukończył organizowany przez Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie kurs instruktorów sportu jeździeckiego, a dwa lata później podyplomowe studia trenerskie z jeździectwa klasy II. W 2004 roku otrzymał z rąk Ministra Edukacji Narodowej i Sportu dyplom Trenera Jeździectwa Klasy II nadający uprawnienia państwowe do pracy jako trener. W 2007 roku ukończył kurs, zdał egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną i uzyskał tytuł Trenera Jeździectwa Klasy I. Od 2014 roku jest także Egzaminatorem Odznak Jeździeckich PZJ.
Zamiłowanie do sportu przejawiał już od najmłodszych lat, dlatego swoją sprawność fizyczną rozwijał trenując przede wszystkim gimnastykę artystyczną w Górniku Zabrze, a po zamknięciu sekcji, także karate, pływanie, tenis, wspinaczkę, narciarstwo oraz hokej na lodzie. Konie w jego życiu pojawiały się już we wczesnym dzieciństwie, a determinacja i zaangażowanie ze strony rodziców przyczyniły się do tego, że swoją przygodę z jeździectwem na dobre rozpoczął w 1994 roku, mając 14 lat. Dosiadł wówczas swojego pierwszego konia sportowego o imieniu Karino. Później do stawki dołączały kolejne konie takie jak Arkebuz i Birkut, na których rozpoczął pierwsze starty w skokach i ujeżdżeniu oraz Horror, na którym zdobył trzecią klasę sportową w skokach i ujeżdżeniu. 1996 rok przyniósł dalsze starty w ujeżdżeniu i skokach, zdobycie drugiej klasy sportowej i kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Myślęcinku k/Bydgoszczy, gdzie wystartował w Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody na koniach Horror i Birkut. Sukcesem było ukończenie konkursu na 20 miejscu oraz bezbłędny przejazd konkursu finałowego 130 cm. Jesienią 1996 roku do stawki dołączyła klacz Korys Dominacja (matka Romanii), na której zwyciężył Grand Prix w Węglowicach. W tym samym konkursie zajął 3 miejsce dosiadając ogiera Horror, zatem zawody te okazały się wielkim sukcesem, biorąc pod uwagę to, że w konkursie 140 cm brali udział bardzo doświadczeni zawodnicy i konie z Kadry Polski Seniorów. W 1997 roku do stawki dołączył Romanus (ojciec Romanii). W latach 1997-2001 Wiktor Rozpędek z każdych Mistrzostw Polski powracał z medalem! Największe sukcesy odnosił na koniach: Romanus, Dominacja oraz Romania. Ta ostatnia do tej pory znajduje się w Stadninie Koni Victor i jest ulubienicą swojego właściciela. Od 1999 do 2012 roku startował w barwach własnego Klubu Jeździeckiego Victor. Profesjonalną karierę sportową zawiesił z uwagi na studia weterynaryjne, a następnie doktorat oraz dwie specjalizacje (spec. chorób koni oraz spec. chirurgii weterynaryjnej). W tym czasie zdobył także kwalifikacje trenera II klasy, a następnie I klasy PZJ.
Trenerem oraz właścicielem Stadniny koni Victor jest dr Wiktor Rozpędek - licencjonowany szkoleniowiec Polskiego Związku Jeździeckiego, trener jeździectwa klasy I. W trakcie swojej kariery sportowej wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody, zdobywając 7 medali Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych oraz z dumą reprezentował Polskę jako członek Kadry Narodowej na arenie międzynarodowej. Po zakończeniu kariery sportowej swoją uwagę skupił przede wszystkim na hodowli i trenowaniu młodych koni oraz budowie i rozwoju własnej stadniny. Obecnie prowadzi Stadninę Koni Victor oraz kształci kolejnych adeptów jeździectwa.
Miejsce, w którym spotykają się miłośnicy koni
Stadnina Koni Victor